OK
pl-sk euroregion karpacki unia europejska
Nasze Miasta Nasze śmieci
herb krosnoherb svidnik
Elektrośmieci

 

Mieszkańcy Krosna mają możliwość przekazania odpadów elektrycznych i elektronicznych do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej 108.
Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i ich potrzebom informujemy, że od kwietnia 2019 r. rusza ponownie kompleksowa obsługa odpadów elektrycznych i elektronicznych. Dzięki zawartym umową z firmami specjalistycznymi, mieszkańcy mogą w legalny sposób pozbyć się elektrośmieci.
Na terenie miasta zlokalizowanych jest 7 pojemników na drobne odpady elektrycznych i elektronicznych.:

  • ul. Lwowska 28a, przy Urzędzie Miasta Krosna, nr działki 2541/9; dzielnica Śródmieście
  • ul.Fredry 12, baza MPGK Krosno sp. z o.o.
  • ul. Kolejowa, wewnątrz blokowiska przy altanie śmietnikowej
  • ul. Popiełuszki, w dzielnicy Polanka przy pojemnikach na odzież
  • ul. Grunwaldzka – Suchodół (koło wiaty przystankowej – SUCHODÓŁ DOM LUDOWY)
  • skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i ul. Magurów (na placu z kostki, przy okrągłym słupie ogłoszeniowym)
  • ul. Lelewela (koło wiaty śmietnikowej przy bloku nr 24).

Ponadto możliwy jest bezpośredni, bezpłatny odbiór dużych elektroodpadów z domów/mieszkań, takich jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne. Oddając odpady wielkogabarytowe można oddać także telewizory i drobne elektrośmieci. Bezpłatny odbiór dużych elektroodpadów z domu można zamówić przez formularz na stronie: https://odpadyelektro.pl/odbior-krosno/ lub telefonicznie pod numerem  505 833 228 w godzinach od 7.00 do 15.00.


 

     

 

Mobilny punkt przy Urzędzie Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28 funkcjonuje w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 9.00 – 12.00.

 

Zachęcamy mieszkańców do legalnego pozbywania się elektrośmieci oraz do rozsądnego korzystania z pojemników – pozostawiając odpady wewnątrz pojemnika, a nie na zewnątrz lub wrzucając inne niezadedykowane odpady.


Zagospodarowanie odpadów z pojemników oraz ich obsługę zapewnia firma: MB Recykling Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami, natomiast odbiory indywidualne oraz obsługę punktu mobilnego prowadzi ELEKTRO Bogusław Bargieł Zakład Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Tarnowcu.

 

Nalezy pamiętać, że przy zakupie nowego urządzenia przedsiębiorca musi bezpłatnie przyjąć stary sprzęt takiego samego rodzaju. Jeśli kupujemy w sklepie np. żelazko, możemy oddać tam zepsute; zamawiając telewizor z dostawą do domu możemy jednocześnie zgłosić, że chcemy się pozbyć starego, a sprzedawca ma obowiązek zorganizować jego odbiór.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013