OK
pl-sk euroregion karpacki unia europejska
Nasze Miasta Nasze śmieci
herb krosnoherb svidnik
Elektrośmieci

 

Mieszkańcy Krosna mają możliwość przekazania odpadów elektrycznych i elektronicznych do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej 108.
Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i ich potrzebom informujemy, że od kwietnia 2019 r. rusza ponownie kompleksowa obsługa odpadów elektrycznych i elektronicznych. Dzięki zawartym umową z firmami specjalistycznymi, mieszkańcy mogą w legalny sposób pozbyć się elektrośmieci.
Na terenie miasta rozlokowane są cztery pojemniki na drobne odpady elektrośmieci:

  • przy ul. Lwowskiej 28a, przy Urzędzie Miasta Krosna, nr działki 2541/9; dzielnica Śródmieście,
  • przy ul. Fredry 12, baza MPGK Krosno Sp. z o.o.; nr działki 508/9; dzielnica Krościenko Niżne,
  • przy ul. Kolejowej, wewnątrz blokowiska, nr działki 354/5; dzielnica Śródmieście,
  • przy ul. Popiełuszki, w dzielnicy Polanka przy pojemnikach na odzież, nr działki 229/8.

Ponadto możliwy jest bezpośredni, bezpłatny odbiór dużych elektroodpadów z domów/mieszkań, takich jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne. Oddając odpady wielkogabarytowe można oddać także telewizory i drobne elektrośmieci. Bezpłatny odbiór dużych elektroodpadów z domu można zamówić przez formularz na stronie: https://odpadyelektro.pl/odbior-krosno/ lub telefonicznie pod numerem  505 833 228 w godzinach od 7 do 15.


 

     

 

Zepsuty lub zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można także oddać w mobilnym punkcie, który zacznie funkcjonować od 11 maja 2019 r.  przy Urzędzie Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28. Punk będzie funkcjonował w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 9.00 – 12.00.
Zachęcamy mieszkańców do legalnego pozbywania się elektrośmieci oraz do rozsądnego korzystania z pojemników – pozostawiając odpady wewnątrz pojemnika, a nie na zewnątrz lub wrzucając inne niezadedykowane odpady.


Zagospodarowanie odpadów z pojemników oraz ich obsługę zapewnia firma: MB Recykling Sp. z o.o., natomiast odbiory indywidualne oraz obsługę punktu mobilnego prowadzi ELEKTRO Bogusław Bargieł Zakład Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Tarnowcu.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013